finanční_gramotnost_peníze

Nebankovní společnosti mají připravenou velmi zajímavou nabídku

Potřebujete půjčku, která by obratem vyřešila vaše nečekané výdaje? Samozřejmě, stačí jen požádat!

Stačí jen několik minut a můžete mít po starostech. Pokud hledáte poskytovatele nebankovních úvěrů, vězte, že jich je na našem trhu několik desítek. Měli byste se mezi nimi dobře orientovat a umět se rozhodnout pro nejlepší variantu. Jak praví klasik, spěch je špatný rádce. Proto si dobře ujasněte, jakou máte představu a snažte se jí maximálně přiblížit. Otázkou je hlavně to, kolik peněz vlastně budete potřebovat. Některé potíže vyřeší tisícikoruna, na jiné nebude stačit například ani deset tisíc korun.

Neúčelová půjčka je vždycky populární

Nemuset nic vysvětlovat, obejít se bez nějakých zvědavých otázek, to znamená vždycky úsporu času a nervů. Nebankovní společnosti vám v tomto vyjdou vstříc, protože krátkodobý nebankovní úvěr není současně obsáhlým dotazníkem. Cílem je se představit a dát najevo, že splátkový kalendář bez potíží dodržíte. Jinými slovy, ověření totožnosti a doklad o příjmech, se kterým bude zřejmé, že splátka pro vás bude doslova hračkou. Jak jsou nastaveny mantinely půjčky? Je to jednoduché, máte k dispozici celou řadu variant.

  • Tisíc korun je minimem. Využít je můžete na cokoliv, nikdo se totiž na konkrétní účel neptá.
  • Třicet tisícovek je maximální částka, o které lze jednat. Co třeba rekonstrukce koupelny?
  • Lhůta splatnosti má kvarteto podob. Jeden týden, ale i dva, tři nebo rovnou čtyři týdny.

Nemusíte čekat, odpověď přijde brzy

Patnáct minut od schválení žádosti můžete mít peníze na účtu. Klasik praví, že není kam spěchat. Když ale budete mít co nejdříve po starostech, jistě takovou úlevu oceníte, že? Nebankovní společnosti jsou připravené jednat, vyhovět žádosti a dohodnout se. Požadují jen minimum osobních údajů a doklad o příjmu. Nezáleží přitom, jestli jde o penzi, příjem OSVČ nebo zaměstnance. Důležitá je zejména pravidelnost, pro základní ověření bonity klienta něco podobného úplně stačí. Když jde o peníze, nikdo nečeká rád a nebankovní poskytovatelé tohle dobře vědí. Navíc, pokud budou jednat rychle a transparentně, spokojený klient se může v budoucnu vrátit, to je velmi jednoduchý scénář.

Výhody nebankovních půjček jsou jasné

Jak dopadne porovnání bankovní a nebankovní půjčky? Samozřejmě, každý si jistě najde svá plus nebo mínus, je však zcela zřejmé, že u nebankovní varianty rozhoduje rychlost a také minimum formalit, které se s takovou půjčkou pojí. Banka zájemci půjčit nemusí, má svá pevná pravidla a kritéria, díky nimž se určitě nedostane na všechny. V nebankovním sektoru jsou však požadavky na klienta nastaveny obvykle mírněji. Výhodou je i výběr konkrétní částky, který mezi nebankovními poskytovateli může začínat právě na tisícikoruně. Půjčka do hodiny se obejde i bez osobních schůzek.

Rychlost je to, co všichni očekávají

Nebudete na nic čekat, půjčka do hodiny se obejde bez náročné administrativy. Nemusíte kvůli ní sdělovat citlivé osobní údaje, jde pouze o ověření totožnosti klienta, aby poté nedošlo nějakým nedopatřením k záměně. Peníze dorazí na bankovní účet, bezhotovostní platba může být přitom velice rychlá. Proč nevyužít výhod, které se takto nabízejí?

Půjčku si vždy dobře rozmyslete

Víte dobře, do čeho přesně jdete? Pochopitelně, měli byste, protože jde o peníze a namístě je velká obezřetnost. Vždy přemýšlejte o tom, jestli je půjčka vhodným řešením. Pokud si nejste stoprocentně jistí, bude lepší zvážit i jiné varianty pro vzniklou situaci. Ukvapené jednání je chybou, která může ve finále dokráčet až na okraj dluhové pasti. Rozvaha je mnohem lepší, ušetříte si díky ní zbytečné starosti.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *