Bankovní půjčky

Bankovní půjčky jsou i dnes z hlediska bezpečnosti vhodnější cestou. Má to však i svá úskalí. Zavedené bankovní instituce jsou léty prověřené a splňují podmínky pro poskytování různých druhů finančních služeb. Není třeba se obávat nekalých praktik v podobě skrytých poplatků a smluvních dodatků psaných malých písmem, což je výsada spíše nebankovního sektoru. Na poplatky, na které jste nebyli upozorněni a malé písmo pod čarou, které jste si opomněli přečíst, ale narazíte i v bance.

K dispozici je třeba Equa bank, Air bank, ČS, KB, ČSOB, UniCredit bank, GE Money banky, M bank, Raiffeisen bank či Moneta Money bank a mnoho dalších.  

Bankovní půjčky levně

V současné době jsou i banky s dobou a kvůli bankovní půjčce již dnes nemusíte vyrazit do konkrétního sídla dané bankovní společnosti. Bankovní sektor se otevírá širokým možnostem internetu a stačí vyplnit online formulář. Interaktivní žádost rychle vyřídíte z pohodlí vašeho domova. Specifikujete požadavky na půjčku, určíte její výši a celkovou dobu splatnosti. Od toho se pak odvíjí velikost měsíční splátky.

Bankovní půjčky s RPSN od 5,02 % p.a.

K výhodám bankovní půjčky je možnost získat větší množství peněz s malou úrokovou sazbou. Mnohdy i lepší podmínky splácení na rozdíl od nebankovních půjček. Je nutné však připomenout, že je to vyváženo přísnějšími předpoklady nabytí finanční částky. Bankovní půjčky ihned na účet provází podrobnější kontrola žadatelů o vyšší finanční částky. Připravte se na doložení potvrzení o příjmu, bezdlužnosti a nahlédnutí do registrů.

Bankovní půjčka bez ručitele

Bankovní úvěry poskytované na menší obnos peněz, v řádu do několika tisíc korun, již dnes nevyžadují nutnost ručitele a spolužadatele. Pokud nepřesahuje velikost bankovní půjčky bez ručitele několik desítek tisíc korun, nepotřebujete ani provádět zástavu nemovitosti a zapisovat ji do katastru nemovitostí. Výhody je nutno kompenzovat předložením vlastní bonity, nejčastěji dokladem o pravidelném měsíčním příjmu.

Srovnání bankovních půjček

V tradičním produktovém portfoliu jednotlivých bank se objevuje hned několik druhů modelů v oblasti poskytování bankovních půjček. Nejčastěji jde o spotřebitelský nebo velmi oblíbený kontokorentní úvěr. Odlišovat se mohou typem, tedy účelové či bezúčelové. Pak je využití zapůjčené částky zcela libovolné. U bankovní půjčky se můžete setkat s podmínkou vlastnit běžný účet u dané bankovní společnosti, u které o půjčku žádáte.

Výhody a nevýhody bankovní půjčky

Výhodou jsou nižší úrokové sazby než u nebankovních půjček. Lze si půjčit vyšší částky, v řádu až přes 1 000 000 korun. Splácení si lze rozložit na delší dobu, třeba na 8 let. Máte jistotu seriózního jednání a bezpečnosti. Zajímavé jsou věrnostní programy. Nevýhodou je fakt, že půjčku mnoho lidí získat nemůže. Mají záznam v registru, nebo jsou nezaměstnaní. Malé půjčky se nevyplatí oproti nebankovní půjčce zdarma. Čeká vás větší papírování a delší proces schvalování.