Půjčka na bydlení i rekonstrukci

Ptáte se, kdy je pro vás vhodný úvěr na rekonstrukci bytu či domu? Pokud toužíte po nové koupelně, rekonstrukci jádra, modernější kuchyni, potřebujete nová okna, která konečně dobře těsnit, nebo si chcete splnit jiný sen v oblasti rekonstrukce bydlení. Právě v takové chvíli vám přijde vhod účelová půjčka, která vám přináší oproti běžnému spotřebitelskému úvěru výhodnější úrokovou sazbu.

Půjčky na bydlení i rekonstrukci jsou například Úvěr od Buřinky, Zonky, Air Bank půjčka, Cofidis, Česká spořitelna, Modrá pyramida, Reko půjčka, Fér půjčka, Era půjčka, Porovnej půjčka, Home Credit, Cifidis a u další.

Půjčka na rekonstrukci a bydlení

Je jedno, zda uvažujete o drobných, nebo větších změnách ve své domácnosti. V tomto případě bude určitě oproti jiným půjčkám vhodnější půjčka na bydlení. Hodí se třeba na novou koupelnu, kuchyňskou linku, nábytek do dětského pokoje nebo vysloužilé elektrospotřebiče, které je třeba nahradit těmi novými. Většinou jde o banky a větší společnosti. Nebankovní půjčky bývají nižší.

Výhody úvěru na rekonstrukci bytu či domu

Úvěr na rekonstrukci domu či bytu většinou mívá oproti běžnému neúčelovému úvěru nižší úrok. Tím, že bance přesně sdělíte účel půjčky a zavážete se k tomu, že doložíte potřebné podklady od vašich dodavatelů, nejste pro banku tolik rizikový klient, jako u bezúčelové půjčky. S výhodným úrokem se půjčuje snáz. Můžete tak velmi snadno ušetřit i desetitisíce korun v závislosti na výši vaší nové půjčky.

Nejlevnější půjčka na rekonstrukci bydlení

Velkou roli při určení té nejvýhodnější půjčky na rekonstrukci bytu či domu hrají vždy zejména konkrétní představy klienta. Nejde proto zcela jednoznačně říct, která půjčka je tedy ze všech nejvýhodnější. Posloužit vám může i kalkulačka půjček na rekonstrukci. Snadno vám porovná všechny nabídky půjček a pomůže vám tak usnadnit rozhodování. Při výběru půjčky sledujte hlavně na RPSN, tedy roční procentní sazbu nákladů, která v sobě zahrnuje všechny poplatky za půjčku včetně úroků.

Zpětné doložení účelu

Půjčka na rekonstrukci bytu či domu spadá mezi účelové půjčky. Proto budete muset zpětně dokládat všechny účtenky a faktury dodavatelů, které jasně prokazují, že jste finance skutečně použili k tomuto stanovenému účelu. Tento požadavek ze strany banky bývá již písemně ukotven ve smlouvě, společně se všemi podmínkami a podrobnými informacemi, jako udání doby, do kdy je třeba všechny potřebné dokumenty doložit.

Účelová půjčka na bydlení, auto a rekonstrukce

Porovnáním bankovních produktů na účelové půjčky na bydlení a rekonstrukce často zahrnující i auto, najdete tu nejlepší nabídku. Porovnávat lze podle různých parametrů i podle společností a najít si tak tu nejlepší. Bankovní produkty této kategorie srovnané většinou vzestupně podle RPSN 100 000 Kč. To znamená, že sazba RPSN p.a. znamená platnou pro půjčku ve výši 100 000 Kč na 48 měsíců.