Hypotéka pro podnikatele

Jak najít výhodnou hypotéku pro podnikatele?

Ve firmě často nechybí nápady, nýbrž finance. Možností je v takovém případě více, od hledání investora až po klasickou půjčku v bance. Věděli jste, že vhodným finančním produktem pro podnikatele je americká hypotéka?

Americká hypotéka vlastně není tak úplně hypotéka. Finance, o které žádáte, můžete využít na cokoliv, ne pouze na bydlení. Název hypotéka je ale odvozený od toho, že je to úvěr se zástavou nemovitosti. Právě díky tomu je americká hypotéka pro podnikatele dostupnější než jiné úvěry. Banka má záruku v podobě nemovitosti, a tak nemusí zdlouhavě zkoumat, zda se podnikání jeví úspěšné, nebo se firma brzy dostane do problémů a nebude schopná splácet.

Co od americké hypotéky pro podnikatele čekat?

Úvěr je neúčelový, takže prostředky lze použít opravdu na cokoliv, banka se vůbec neptá. Splatnost takové půjčky bývá obvykle maximálně 20 let, a to maximálně do 70 let věku nejstaršího žadatele. Hypotéka pro podnikatele se poskytuje na rodné číslo, nikoliv na IČO, úroky si tedy nelze dát do nákladů. Jestliže podnikáte jako firma (ne ve formě OSVČ), prostředky lze vložit do firmy jako půjčku společníka. Na jak vysokou americkou hypotéku dosáhnete, závisí na hodnotě nemovitosti k zástavě. Obvykle se poskytuje až 70 % hodnoty zástavy.

Nechte si pomoct s výběrem americké hypotéky

Americké hypotéky – pro podnikatele i soukromé osoby nabízí celá řada bank. Nebuďte na jejich srovnávání sami a obraťte se na odborníky. Na podnikatele se specializují například u AMJ. Za vás porovnají nabídky různých bank a vyberou z nich takovou, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Ušetříte spoustu času, jejž můžete věnovat jak jinak než svému podnikání. Zní to dobře? Jestli vás láká americká hypotéka pro podnikatele – kalkulačka vám napoví, jaké by byly podmínky. Více už proberete přímo s hypotečním specialistou.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *