Cena zlata roste, roste a roste

V současné koronavirové situaci si spousta z vás uvědomila, jak důležité je mít vytvořené nějaké rezervy. Výrobní firmy se na takřka měsíc zastavily, stejně tak úřady přestaly dočasně fungovat, banky řešily požadavky klientů skrze internet. Drtivá většina zaměstnaných zůstala doma na šedesáti procentech svého měsíčního platu. V takovém okamžiku přijdou vhod jakékoliv úspory.

Pokud hledáte způsob, jak efektivně investovat naspořené peníze a ochránit je zároveň před inflací, nabízí se vám jako adekvátní řešení investiční zlato. Důvodů je hned několik.

Proč investovat právě do zlata?

Zlato existuje tisíce let. Jedná se o celosvětově respektované platidlo, které představuje i jakousi finanční jistotu. Konzervativní investice rozkládá riziko ztráty, zhodnocuje a zajímavě úročí úspory, a to zejména z dlouhodobého hlediska.

Vybrat si můžete z několika různých druhů a forem investičního zlata. V nabídce jsou rozmanité hmotnosti a velikosti. Protože je žlutý kov vysoce likvidní, kdykoliv ho můžete směnit zpět na peníze. Dále vás potěší, že je investiční zlato osvobozeno od DPH a daně z příjmu.

Skvělá doba na nákup zlata

Uchová hodnotu majetku, výhodně zúročí úspory a chrání před inflací. Cena zlata navíc v posledních dnech raketově stoupá, přičemž hodnota překročila hranici 1 945 amerických dolarů za jednu unci. Jestliže máte volných více peněžních prostředků, kupte rovnou zlatou cihlu o hmotnosti jeden kilogram. U levnějších obchodníků vyjde na 1 443 342 korun, běžně se však prodává za 1 498 137 korun.

Jen pro zajímavost, přesně před deseti lety byste zlatý slitek o hmotnosti jeden kilogram zakoupili za 778 220 korun. V poslední dekádě se tedy drahému kovu náramně daří. Předpokládá se tento trend i nadále.

V České republice hraje do karet i skutečnost, že česká koruna posiluje. V okamžiku, kdy oslabí o jednu korunu, stoupne i cena kilogramu zlata, a to o více než 50 000 korun. Dokonce se do nákupu zlata pustila i doposud poněkud zdrženlivá Česká národní banka, a to je co říct.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *