4 nejvýhodnější půjčky na trhu v roce 2020

Koronavirus ohrožuje pracovní příležitosti i mzdy lidí i řádné splácení půjček. Poskytovatelé proto neustále mění podmínky a je třeba je stále sledovat.

Nouzový stav vyhlášený v důsledku šíření nákazy koronaviru způsobujícího nemoc Covid-19 přináší mnoho omezení s dopadem na firmy i rodiny, které si žádají třeba o rodičovský příspěvek. I pouhá ztráta části příjmu může vyvolat problémy se splácením úvěrů. Podívejte se co dělat, pokud vám chybí finanční rezerva.

Nyní dává možnost odkladu splátek mnoho bank i nebankovních společností až o 3 měsíce. Někdy ani odklad nezasáhne do platební historie klientů a nebudou vedeni v registru dlužníků. Na to je třeba se informovat. Hodit se vám může i kreditní karta. Například nebankovní společnosti, jako Creditportal a Provident nabízí odložení splátek, ruší úroky z prodlení a nabízejí i pojištění platebních neschopnosti zdarma.

Změna podmínek v důsledku pandemie – Společnost Provident

Nebankovní společnost Provident umožňuje odložení splatnosti půjček pro nové klienty, kteří si vzali půjčku v období od 25. 3. do 21. 4. 2020. K půjčce je automaticky zdarma i pojištění KOMPLEX s dvojnásobným plněním, pokud by k pojistné události došlo do 6 měsíců od uzavření smlouvy o půjčce.

Změna podmínek – Úvěrová společnost Creditportal

Pro období od 20. 3. do 20. 4. 2020 upravila podmínky u již sjednaných rychlých půjček i nebankovní společnost Creditportal. U půjčky Credit 365 lze uhradit splátku až 90 dní po splatnosti, zrušit účtované úroky nebo úroky z prodlení. U bezhotovostní půjčky Credit 30 lze zrušit úroky z prodlení a zrušit poplatky za upomínky.

1.    Půjčka od Zonky

Půjčka od Zonky nabízí úrok od 2,99 % p.a. ročně i předčasné splacení zdarma. Nebankovní společnost získala 2 certifikáty ČNB a stojí za ní finanční skupina PPF. Lidé si půjčují mezi sebou, Zonky je zprostředkovatelem a zárukou pro obě strany. Maximální úrok je 19,99 %, ale polovina žadatelů o půjčku dosáhne na úrokovou sazbu pod 5,99 %. Výše RPSN je od 3,64 % do 31,94 %. Lze si půjčit od 20 000 do 750 000 korun. Doba splácení je od 6 měsíců do 7 let. Za vyřízení půjčky je poplatek započtený v RPSN ve výši 2 % z vypůjčené částky jako odměna pro Zonky. Vyřízení je 2 hodiny po dodání dokumentů, maximálně do 2 dní a vyřizuje se online.

2.    Půjčka od mBank

Spotřebitelská mPůjčka PlusodmBank s úrokem je od 3,9 %. Konkrétní výši úrokové sazby lze najít na oficiálních stránkách banky a určuje se podle bonity žadatele, výše úvěru, doby splatnosti a pojištění schopnosti splácet. Výška půjčky je od 10 000 do 600 000 korun a doba splatnosti 12 až 96 měsíců. Vedení úvěrového účtu je bez poplatku, je zde možnost mimořádných splátek a předčasného splacení úvěru zdarma. Sjednat lze online, včetně podpisu v mobilním či internetovém bankovnictví.

3.    Minutová půjčka od Equa bank

Minutová půjčka od Equa bank nabízí úrok od 4,8 % p.a. a půjčku od 5 000 do 700 000 korun. Předčasné splacení půjčky je zdarma. RPSN je od 4,9 % do 17,11 %. Splátky 3 měsíce až 10 let. Za poskytnutí ani vedení není účtován žádný poplatek. Banka k půjčce otevře bezplatný běžný účet, ze kterého se odesílají měsíční splátky a dá se používat i k běžným bankovním úkonům. Na pobočce dostanete peníze ihned. Při sjednání online vám kurýr doručí dokumenty a peníze získáte za pár dní.

4.    Půjčka od Air Bank

Půjčka od Air Bank nabízí úrok od 4,9 % p.a., dá se půjčit od 5 000 do 900 000 korun a předčasné splacení půjčky je zdarma. Splátky si lze rozložit na 6 měsíců až 8 let. U půjček nad 200 000 korun lze dosáhnout i na úrok 3,9 %. RPSN se pohybuje od 5,02 % do 17,13 %. Z běžného účtu se odesílají měsíční splátky a za vedení se neplatí poplatky, stejně jako za sjednání a vedení půjčky. Účet se dá běžně využívat. Půjčka je vyřízena do 2 hodin, nejpozději do 1 dne. Využijte náš přehled jak si půjčit. Záleží na vás, zda vás zaujme bankovní půjčka nebo spíše nebankovní půjčka.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *