zonky

Půjčka od Zonky recenze, zkušenosti, diskuze

Půjčka Zonky patří k novým produktům na trhu takzvaných P2P půjček. Jsou to úvěry, při kterých se přímo propojují věřitelé s dlužníky. Ti se pak plně obejdou bez bank a jiných finančních společností. Princip spočívá v tom, že žadatelům o půjčku půjčují přímo soukromí investoři. Díky tomu pak může zájemce o půjčku získat úvěr za mnohem výhodnějších podmínek než by mu bylo poskytnuto v bance. Soukromý investor nenechává své finance jen tak ležet na účtu a peníze mu vydělávají.

zonky

Princip sjednávání půjček na Zonky.cz

Princip sjednávání půjček na Zonky.cz je poměrně snadný. Zájemce o úvěr podává žádost přes internet. Nejde o klasický, strohý s neosobní formulář založený jen na vyplňování osobních údajů a dat. Formulář a celý systém je moderní a hravý. Jeho prostřednictvím sdělíte spoustu údajů, které poslouží k tomu, aby pracovníci ze Zonky.cz rozhodli, zda bude žádost schválena. Pak dostanete konkrétní nabídku.

Tržiště půjček Zonky.cz

Na Tržišti půjček Zonky.cz visí různé žádosti o půjčku. Uvádí se požadovaná částka, úrok a délka splácení. Také i kolik procent sem bylo investováno. Je zde i stručné resumé žadatele a důvod žádosti o půjčku. Portál Zonky.cz slouží k uzavírání půjček v rozmezí 20 000 až 300 000 Kč. Nižší a vyšší úvěry Zonky.cz neposkytuje. Doba splatnosti úvěrů se pohybuje v intervalu 6 měsíců až 7 let.

Podmínky žádosti na Zonky.cz

 • věk nad 18 let
 • předložit občanský průkaz
 • ochota poskytnout svá osobní data za účelem posouzení žádosti
 • musíte mít nějaký příjem, ale potvrzení o příjmech ani ručitele nepotřebujete
 • bez skrytých poplatků

Výhody půjčky Zonky

 • vyřízení online
 • žádné papírování ani nutnost navštívit pobočku
 • nepotřebujete potvrzení o příjmech ani ručitele

Výhodou je, že úvěr lze kompletně vyřídit online pomocí internetu. Není s ním také spojeno zbytečné papírování. Vyřízení trvá pár minut. Musíte se jen na portálu Zonky.cz zaregistrovat, zvolit parametry půjčky, výšku splátek a další kritéria. Jakmile vám provozovatel webu zašle konkrétní nabídku a vy souhlasíte, smlouva se verifikuje prostřednictvím SMS zprávy. Vyčkáte, kdo bude do vaší půjčky investovat. Úroky mohou být nižší než v bance, průměr jde o 10 %. Žádost klienta se posuzuje komplexně.

Nevýhody půjčky Zonky

 • poplatek za sjednání úvěru
 • je třeba uvést účel půjčky

Za sjednání úvěru, schválení půjčky a její vyvěšení na Tržiště půjček se platí poplatek. Obvykle jsou to 2 % z půjčené částky. Suma se vám strhává v okamžiku, kdy vám přijdou peníze na účet. Investor, který se rozhodne na Zonky.cz zhodnocovat své peníze, platí 1 % z částky, kterou na portálu proinvestuje za rok. Žadatel musí uvádět účel půjčky. Není zde také nic, jako první půjčky zdarma.

CTA chci půjčit

Výhodný způsob půjčování na Zonky

Množství půjček od soukromých osob roste. Vzhledem k systému kontroly a prověření je způsob poskytování i čerpání úvěru výhodný a bezpečný pro obě strany. Pro klient i investora. Klientům i investorům tak půjčka přinese žádaný efekt. Není třeba se něčeho obávat skrytých poplatků. Poměrně častým důvodem žádosti o půjčku na Zonky.cz je refinancování jiných půjček.

 

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

1 komentář u „Půjčka od Zonky recenze, zkušenosti, diskuze

  Jana

  (6.12.2018 - 22:24)

  U Zonky jsem si půjčila poprvé a jsem maximálně spokojená. Vše se vyřídilo hladce bez zbytečených průtahů a peníze mi přišly na účet rychleji, než jsem čekala. Jsou tam velice milí lidé, kteří vždy rádi pomohou. Určitě doporučuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *