refinancování

Refinancování půjček může pomoct z nejhoršího

Už jste slyšeli o refinancování půjček? Bezesporu ano, nicméně nejspíše jste nic takového ještě nepotřebovali. Konsolidace půjček, jak je refinancování také označováno, je skutečně určena pouze pro určité skupiny. Konkrétně pro ty, kteří již mají několik úvěrů, s jejichž splácením se nevědí rady. Hlavním cílem refinancování půjček je najít takovou, do níž se všechny ostatní sloučí. Tím pádem bude člověk schopen svým závazkům bez větších problémů dostat a peníze celkově splatit. Pokud se o konsolidaci půjček chcete dozvědět více informací, jste na správném místě. My se na ni totiž v tomto článku zaměříme mnohem podrobněji.

Konsolidace jako solidní řešení pro dlužníky

V první řadě je třeba předeslat, že refinancování půjček je určeno výhradně pro ty, kteří již nějaké úvěry mají. Sloučit nelze potenciální půjčky u několika společností. Pokud se tedy člověk topí v dluzích, jedná se o elegantní příležitost k tomu, aby se z nepříjemné a zdánlivě neřešitelné situace dokázal dostat. Díky konsolidaci získá dlužník pouze jednu jedinou splátku v přijatelné podobě.    

Kdy se pro refinancování rozhodnout?

V momentu, kdy už skutečně nebudete schopni dostát svým závazkům. Splácení jedné půjčky druhou je pouze jakýmsi cestováním začarovaným kruhem. Pokud už jste se v takovéto situaci ocitli, rychle zapomeňte na další půjčování a vyzkoušejte raději konsolidaci. Splátky se jednak sloučí do jedné a jednak také budete splácet delší dobu po menších částkách. To by vám také mohlo značně ulehčit situaci.

Jaké půjčky lze sloučit?

Prakticky skoro všechny. Hodně důležitým ukazatelem je celková hodnota úvěrů. Ta se standardně pohybuje okolo 1 milionu korun. Všechno záleží na konkrétní společnosti, která bude konsolidaci půjček realizovat. Některé jsou schopné jít s celkovou kompletní sumou za půjčky mnohem výše.  

Proč se vyplatí refinancovat půjčky?

Důvodů by se samozřejmě našla spousta. My se pokusíme ty nejznámější shrnout do následujících odrážek. Lidé tedy nejčastěji konsolidují půjčky proto, že:

  • mají skvělý přehled ve svých financích,
  • sníží se poplatky spojené s více půjčkami,
  • určíte si individuálně datum splatnosti,
  • stanovíte si dle potřeby dobu splácení,
  • získáte další peníze,
  • budete mít jednu jedinou splátku.

Ne každý může konsolidovat!

Důležité je také předznamenat, že konsolidace není půjčka do výplaty bez registru. Určitě si vás bude i společnost nabízející refinancování půjček lustrovat, zdali splňujete požadovaná kritéria a kde všude případně dlužíte. Prakticky všechny finanční instituce mají svá pravidla, jež se musí nezbytně dodržovat. V opačném případě se můžete s konsolidací rozloučit, jelikož nevyhovujete jejich požadavkům, případně jít někam jinam.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *