rychlá_půjčka_creditstar.cz

K čemu se hodí krátkodobá půjčka?

Na trhu je dnes dostupných mnoho úvěrů. Řešení svých finančních potíží tedy najde mladý pár, který shání peníze na bydlení, maminka na mateřské i rodina, jíž chybí pár tisíc do výplaty, protože se jí rozbila pračka. Jenže jak vybrat správný typ půjčky?

Půjčky online nabízí velká spousta společností a člověk často prostě neví, jestli zvolit SMS půjčku, rychlou půjčku, úvěr bez doložení příjmů nebo něco úplně jiného. Takže jak?

Pro milionové úvěry se většinou musí do banky

Pokud hledáte peníze na bydlení nebo na něco jiného, co vyžaduje investici v řádech milionů, nejspíš budete nuceni zajít do banky. Nebankovní poskytovatelé se totiž specializují spíš na půjčování nižších částek. Nic jiného jim ostatně ani nezbývá vzhledem k tomu, jaké podmínky nastavují. Cílí na jiné zákazníky než banky.

Banky si každého žadatele o úvěr pečlivě prověřují. Ověří si jeho příjem, ohodnotí jej, a pak rozhodnou, zda danému člověku půjčí. Po takovém ověření si totiž mohou být jisté, že klient s největší pravděpodobností bude schopen splácet.

Nebankovní poskytovatelé půjčují bez dlouhých cavyků

U nebankovních poskytovatelů se setkáte s opačným přístupem. Neověřují téměř nic, dost často jim stačí sdělit jen pár údajů, které opíšete z občanského průkazu, a peníze vám přijdou na účet do několika desítek minut. Z tohoto důvodu ale logicky nemohou půjčovat obrovské částky. Obvykle nabízí maximálně několik desítek tisíc korun.

Taková krátkodobá půjčka bez ověřování je tedy vhodná pro vykrytí nenadálého výdaje – nákupu nové pračky, opravy automobilu, zaplacení lyžařského výcviku pro děti. Jestli vám někdo nabídne statisíce bez ověřování vašich příjmů a prohlížení registrů, raději jděte o dům dál. Postavili byste se totiž do velkého rizika. Věřitel by si měl klienta ověřovat pro svoji vlastní i pro jeho bezpečnost.

SMS, online nebo jiná?

Na tom vlastně nesejde. Všechno jsou to velmi podobné půjčky, akorát mají různé názvy, což je přínosné z hlediska marketingu. SMS půjčku si zařídíte přes SMS zprávu, online úvěr vyřídíte tím, že vyplníte pár údajů do online formuláře. Půjčka bez doložení příjmu mluví sama za sebe. Veskrze však dostanete vždy to samé. U jednotlivých věřitelů se liší poplatky. Někde vám nabídnou první půjčku zdarma, někde odložení splátek zdarma atd. Tyto věci si tedy dobře prostudujte.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *