Půjčky Brno

Jste z jihu Moravy? Nebankovní půjčky Brno jsou tu pro vás

Nebankovní půjčka v Brně nemusí být vhodné jenom pro toho, kdo v moravské metropoli bydlí. Získat je mohou i lidé z okolí, či dokonce odjinud. Jak vypadají?

Potřebujete urychleně nějakou půjčku a nevíte, na koho se obrátit? Pak máte dvě možnosti. Můžete se obrátit na svou banku, ale také můžete vyzkoušet nebankovní půjčku, která vám může přijít vhod v případě, že se k vám vaše banka obrátila zády, a nemusí to být z toho důvodu, že jste v uvedeni v nějakém registru. Nebankovní půjčky jsou oblíbené, protože jejich vyřízení je snadné a především rychlé. Podívejte se na kompletní přehled o tom, co nebankovní společnosti nabízejí.

Co jsou nebankovní půjčky

Kdysi dávno, kdybyste potřebovali půjčku, tak byste šli do banky, A to hlavně proto, že to byla jediná možnost, která byla k dispozici. Dnes nebankovní společnosti nabízejí legitimní alternativu k tradičním bankám a vytvořili konkurenční prostředí ve prospěch dlužníků, kteří si uvědomili jaké to má výhody. V nejpřísnějším slova smyslu je nebankovním věřitelem ten, kdo není bankou nebo stavební spořitelnou, ale který má svůj vlastní zdroj fondů a půjčuje tyto finanční prostředky s přidanou marží.

Typicky, nebankovním věřitelem může být také někdo, kdo si půjčuje peníze od banky za velkoobchodní ceny a půjčuje je s přidanou marží. Půjčka od Tetičky je jedna z možností, jak vyzkoušet nebankovní půjčku. Jde o ověřený produkt a také vyřízení je opravdu rychlé.

Půjčka od tetičky

Výhody používání nebankovního věřitele

Existuje několik hlavních výhod spojených nebankovní společností. Skutečnost, že si půjčují své finanční prostředky za velkoobchodní ceny, znamená, že mají velký prostor pro práci a mohou často poskytovat nižší úrokové sazby než banky. Další výhodou nebankovních subjektů oproti tradičním bankám je jejich velikost. Vzhledem k tomu, že jsou menší a podléhají jinému souboru předpisů. 

Nebankovní subjekty mají tendenci být pružnější ve svém přístupu k poskytování úvěrů. Jsou v lepší pozici, aby mohli své úvěrové produkty přizpůsobit individuálním potřebám lidí. Půjčky bez ručitele jsou vhodné zejména pro ty, kteří si chtějí vypůjčit menší obnos peněz. Není tak třeba při žádosti druhého člověka, ručitele.

U nebankovních společností najdete dobrý servis

Být menší ve velikosti může také znamenat vyšší úroveň služeb zákazníkům. Osobní služby jsou velkou prioritou pro mnoho dlužníků, zejména těch, kteří zažili špatnou službu od banky. Nebankovní společnosti jsou v dobré pozici, aby mohli nabídnout lepší služby a rychlejší vyřízení žádostí o úvěr. Druhou hlavní výhodou, kterou mají nebankovní subjekty, je, že na rozdíl od bank jsou často ochotny půjčovat klientům s vyšším rizikem, jako jsou osoby samostatně výdělečně činné. Mohou být také vstřícnější k úvěrové historii.

Nevýhody nebankovních úvěrů

Stejně jako hlavní výhoda bank, je hlavní nevýhoda používání nebankovní společnosti. Jejich vnímaná zranitelnost z důvodu jejich menší velikosti. Někteří lidé se domnívají, že v nestabilních hospodářských časech by nebankovní věřitel byl zranitelnější než banka, a někteří se také domnívají, že zvýšení úrokových sazeb by bylo pravděpodobnější u nebankovních institucí. Například rychlá půjčka je prověřená a oblíbená. Ani jeden z nich však nutně nemusí být takový případ, dlužníci by měli pečlivě sledovat reference jednotlivých nebankovních věřitelů, spíše než uvěřit zevšeobecnění.

Nevýhody bankovních úvěrů

Stejně jako u každé velké instituce může být její hlavní výhodou i velikost a stabilita banky. Velké organizace mají větší hierarchii, složitější procesy a více režijních nákladů, což se může promítnout do pomalejších služeb a snížení schopnosti přijímat rozhodnutí o půjčkách na základě individuálních okolností. Jde tedy o:

  • Větší množství klientů
  • Nízká schvalovatelnost žádostí

Nyní jste se podívali na výhody a nevýhody nebankovních a bankovních úvěr. Je pravdou, že ty nebankovní jsou v poslední době více oblíbené. Nebankovní půjčky bez registru jsou vhodné zejména pro ty, kteří mají již nějaký ten vroubek. Nic však není ztraceno a žádost o půjčku klidně můžete odeslat.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *