Investování

Investujte na crowdfundingové platformě

Češi byli vždy spíše konzervativními investory, dnes už však pomalu začínají chápat, že spořicí účet vážně není dostatečný, protože peníze na něm stejně jen ztrácí hodnotu. Do čeho však vložit úspory? Nebojte se moderních investičních příležitostí a nezapomínejte na diverzifikaci.

Nikdy není dobré vsadit vše na jednu kartu. Ideální je mít část úspor ve zlatě, část třeba v nemovitostech, akciích, podílových fondech, pohotovostní sumu na spořicím účtu a větší množství peněz například v crowdfundingu.

Nechte vaše peníze vydělávat a zároveň pomáhat

Crowdfunding je dnes velmi dobře známým pojmem. Spočívá v podstatě v tom, že se velké množství lidí složí na jednu věc, v případě investiční platformy finGOOD na úvěr pro malou či střední firmu. Ta se díky vašim penězům bude moct vyvíjet a každý měsíc vám bude částku postupně splácet. Pomůžete firmám růst, a ještě získáte pasivní příjem. Není tohle investice snů? Ano, takhle se investuje v 21. století.

Bez poplatku a s nadstandardním výnosem

Crowdfundingová investiční platforma finGOOD dělá investování dostupnějším. Investovat lze již od 5000 Kč a zcela bez poplatku. Výnosy jsou nadstandardní, svůj kapitál zhodnotíte průměrně o 8,7 % ročně. Tato čísla zní až neuvěřitelně s ohledem na to, že se nejedná o vysoce rizikovou investici. Kromě toho vám jsou splátky vypláceny měsíčně, nemusíte tedy čekat dlouhé roky, než dostanete své peníze zpátky.

Úvěry jsou poskytovány jen prověřeným firmám

Jedná se o P2B crowdfunding. Investujete do úvěrů poskytovaných středním a malým firmám. Platforma finGOOD si všechny firmy, jimž jsou úvěry poskytovány, pečlivě prověřuje, není tedy třeba bát se jejich problémů se splácením. Kdyby k tomu náhodou došlo, nastupuje upomínání a zajišťovací prostředky sjednané ve smlouvě. Případně je možné využít právního vymáhání.

Diverzifikujte i v crowdfundingovém investování

Sami zakladatelé platformy finGOOD pro maximální jistotu, že nepřijdete o velké peníze, doporučují diverzifikovat portfolio. Tedy vybrat si několik projektů, do nichž přes platformu investujete. Aktuálně je možné investovat třeba do developerského projektu Rezidence Tabulky v Kostelci nad Orlicí či společnosti RMR tech s.r.o., jež staví budovy z vyřazených lodních kontejnerů. Nemovitostí je nedostatek, takže tyto investice se zdají opravdu slibné. Kromě toho jsou úvěry jištěné nemovitostmi.

Jak začít?

To je snad poslední informace, kterou je třeba zmínit. Stačí se zaregistrovat na portálu finGOOD.cz. Budete potřebovat osobní údaje, doklady totožnosti a bankovní účet. Po ověření zašlete z účtu symbolickou korunu a pak už začínáte investovat. V 21. století se totiž investuje hlavně jednoduše. Lidé nejsou ochotni trávit dlouhé hodiny vymýšlením, do čeho vložit peníze, a s finGOOD ani nemusí.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *